Doprava nad 1000,- ZDARMA
0

Pro nastávající maminky je kvalitní spánek velice důležitý. Nepodceňujte ho!

 Těhotné ženy  často myslí  'jen' na potřeby svých dětí  a  sebe mají tendenci odsunout přinejlepším až na druhé místo.  A to je velká chyba! Dopřejte samy sobě pohodlí. Ne  nadarmo se říká, že spokojená maminka = spokojené  miminko. 

 Nastávající maminky většinou důkladně vybírají výbavičku  pro své miminko, aby mu zajistily co největší bezpečí a  pohodlí . Postýlka je jedním z důkazů. Snažíme se ji pořídit  co nejkvalitnější, co nejhezčí , do ní kvalitní matraci a  stylové doplňky jako mantinely, nebesa, hrající kolotoče a  tak podobně. Často pak zapomínají na svou 'postýlku' a své  pohodlí. To je velká škoda! V prvé řadě totiž musí myslet  na to, že miminko s nimi občas bude i v jejich posteli a měla  by být tedy pohodlná i ona.

Pro komfortní spánek v těhotenství je důležitá pohodlná poloha

Největší problémy s polohou během spánku mívají nastávající maminky v třetím trimestru. Břicho už je dost velké a spánek na něm ve většině případů nepřichází v úvahu. Nemusíme ani číst doporučení lékařů, abychom nepřišli na to, že je potřeba zvolit polohu, která je těhotné ženě nejpříjemnější.  Je ale potřeba myslet na to, že poloha na zádech není  moc vhodná, protože může způsobit bolesti páteře a nízký krevní tlak, vedoucí k nevolnosti. Pokud ležení na zádech problém nedělá, klidně tak můžete prospat celou noc.

Doporučenou polohou je spaní na levém boku a podložením pravého kolene a bříška polštářem. Poloha na levém boku umožní nejlepší proudění krve k děloze, ledvinám a především se zlepší průtok živných látek placentou k miminku.

Pokud se vám na levém boku dobře neleží, nemusíte se bát, že byste miminku ubližovala. Vše potřebné se mu dostane, jde hlavně o vaše pohodlí, abyste se vůbec vyspala.

Komfort s matrací Clima SYSTEM

Pokud vám v klidném spánku nebrání jen miminko, ale i nevhodná   matrace, určitě zvažte její výměnu!

Například sendvičová  matrace Clima SYSTEM je vyrobena z tzv. 'studené pěny', která se stará o pevnost, pružnost a vyšší propustnost vzduchu, což je pro těhotné ženy ideální. Profilované   jádro  matrace zajišťuje ergonomický efekt ležení a dopřeje   zdravou a příjemnou relaxaci kloubům, páteři a svalům.

  • 7 anatomických zón jádra
  • možnost oboustranného využití matrace
  • antibakteriální a odvětrávací pěnový rošt v jádru matrace
  • vhodná i pro polohovatelný rošt

 

Zaveďte si vlastní 'spací rituál'

Sepište si na papír, které činnosti jsou pro vás příjemné a uklidňující. Pokuste se váš vytvořený seznam praktikovat než půjdete spát, budete se cítit spokojeně a uvolněně, což na kvalitě spánku taky mnohé přidá.

Seznam může vypadat například takto:

1. Zapálit si svíčku.
2. Pustit si příjemnou hudbu.
3. Číst si svou oblíbenou knížku.
4. Vyvětrat si v ložnici.
5. Dát si teplou sprchu.
6. Vypít sklenici teplého mléka s lžíci medu.

Seznam může mít samozřejmě mnoho podob, fantazii se meze nekladou.

Pokud vás problémy se spaním trápí i nadále, konzultujte své problémy s lékařem!

Přejeme vám krásnou, dobrou noc!

 

Přečtěte si také:

Dodržujte 5 zásad pro delší životnost matrace
Zažeňte alergii zdravým spánkem
Anatomický polštář uvolňuje krční páteř a svalstvo. Poradíme vám, jak ho vybrat