Doprava nad 1000,- ZDARMA
0

Kontinentální postel - vychutnejte si světový trend konečně i ve své ložnici

Kontinentální postel můžete mít i vyZaujaly vás na zahraniční dovolené v hotelovém pokoji nezvykle vysoké postele s masivním spodním rámem? Pak jsme asi spali na kontinentální posteli. Tuto luxusní záležitost už začínají objevovat i Češi a baví je čím dál víc: vždyť kdo by se nechtěl vyspat jako v pětihvězdičkovém hotelu každý den?

Tajemství se skrývá ve 3 vrstvách

Kontinentální postel odlišíte od ostatních už na první pohled díky její nezvyklé výšce. Tu oceníte hlavně při vstávání - tak dobře se vám ještě z postele nezvedalo.

Výjimečnost kontinentální postele spočívá i v konstrukci. Postel se skládá ze dvou matrací a spodní konstrukce ukryté v rámu:

1. topper

Vrchní matrace neboli topper má za úkol zajistit měkkost postele a zároveň pružnost a je jen na vás, jestli si vyberete pěnový topper nebo třeba topper z ovčí vlny, který se hodí pro revmatiky.


2. nosná matrace

V další vrstvě na vás čeká několikavrstvá nosná matrace. Jejím úkolem je zajistit rovnoměrné rozložení tlaku a také podpírat tělo a především páteř. Díky matraci je kontinentální postel dostatečně tuhá a zajišťuje také přenášení tlaku těla na spodní nosnou konstrukci postele.

3. konstrukce s rámem

Poslední částí postele je spodní nosná konstrukce neboli boxspring. Z něj na první pohled vidíte vnější masivní rám, ale nenechte se zmýlit: uvnitř se skrývá třeba dřevěný rošt a systém pružin. Právě díky nim má kontinentální postel výborné ortopedické vlastnosti: každá pružina totiž reaguje na tělo zvlášť. Pohyb pružin zajišťuje také odvětrávání postele.

Luxus, který si můžete dovolit

Kontinentální postel, jejíž součástí může být také čelo a přední úložná lavice, vás v porovnání s jinými postelemi finančně nezruinuje. Z naší nabídky si můžete vybrat béžovou kontinentální postel PiCaSo Crema či hnědou PiCaSo brown, u kterých se vejdete do 26 tisíc. MIRABELL Comfort s 240 pružinami a matrací v ceně začíná na 50 tisících korun.

Zjistěte v Brně, zač je toho loket

1. září vyrazí školáci znovu do lavic a Brno zažije postelový převrat. Kontinentální postele si totiž budete moci prohlédnout a vyzkoušet v naší nově otevřené prodejně a showroomu PiCaSo. Dorazte také zažít absolutní pohodlí na vlastní kůži!Přeštěte si také:

Léto útočí! Opevněte svou ložnici a zabraňte mu do ní vniknout
Dodržujte 5 zásad pro delší životnost matrace
Anatomický polštář uvolňuje krční páteř a svalstvo. Poradíme vám, jak ho vybrat