Polštář a přikrývka

Přes zimu vás možná schvátila chřipka a nachlazení a v posteli jste tak trávili více času. Během nemoci, které doprovází horečka dostává naše lůžko pořádně zabrat. Pokud jste neprovedli generální úklid postele ihned po nemoci, je třeba s tím začít teď. Začněte s vyčistěním přikrývek a polštářů. Mnoho praček má již přímo prací cykly pro lůžkoviny. Program však vždy musí odpovídat doporučení výrobce. U každé lůžkoviny v naší nabídce najdete Tipy na údržbu, kde se dozvíte, jak přesně postupovat, aby vám co nejdéle sloužily. Pokud máte dražší lůžkoviny a nejste si jistí, jak při praní postupovat, tak se neváhejte obrátit na profesionální čistírnu, kde si poradí s každým materiálem.

Postel a matrace

Kvalitní matrace disponují pratelným potahem. Ten vyperte v pračce na teplotu doporučenou výrobcem. Pokud máte v posteli rošt, setřete z něj prach vlhkým hadříkem a vysajte a umyjte prostor pod postelí.

Nyní ještě ložnici pořádně vyvětrejte a nezbývá už nic jiného, než jen těšit se na večer, až do čistě povlečené postele půjdete spát.