Kvalita spánku významně ovlivňuje naše zdraví. Ložnice by proto měla být místem, kde se cítíme příjemně a uvolněně. A usínáme s radostí. Základní pravidla jsou stále stejná. Nižší teplota, dokonalé zatemnění, čerstvý vzduch. Trendy pro vybavení ložnice se ale mění každým rokem. S jakými přišli designéři letos?


Korálová hraje prim 

Barvou roku je pro letošek jednoznačně korálová. Výrazná barva rozsvítí i tmavší místnosti a působí veselým dojmem. Pokud hledáte něco tlumenějšího, zkuste další novinku, tzv. „kořeněný med“. Tento zemitý odstín působí uklidňujícím dojmem a skvěle se tak hodí právě do ložnice. Nemusíte hned vymalovat, pro začátek se poohlédněte třeba po několika doplňcích nebo povlečení v trendy barvách.

Blíž k přírodě

Dnešní chaotická doba nás víc než kdy dřív vede k touze po harmonii, relaxaci a zpomalení. V interiérech se tyto pocity promítají mimo jiné i do výběru použitých materiálů. Přírodní materiály jako masivní dřevo u nábytku nebo bavlna, len a vlna u textilií navozují pohodovou atmosféru a pocit bezpečí. Věděli jste, že i správně zvolená peřina vám může pomoci klidně usnout? Naše speciální lůžkoviny s extraktem z rostlin dokáží podpořit hluboký spánek nebo třeba zmírnit bolesti kloubů. Příroda je zkrátka mocná čarodějka! Pusťte si ji do bytu.  

 

TECHNICKÁ PODPORA

Stále častěji se objevující pojem „chytrá domácnost“ představuje úžasné využití moderních technologií v domech i bytech. Existují květináče, které se samy postarají o vaše květiny od zavlažování po přísun živin. Okna se sama otevřou a vyvětrají v době, kdy jste v práci. A předem naprogramované osvětlení vám usnadní ranní vstávání.  

UŽITEČNÉ DOPLŇKY

Jen klasickým polštářem a přikrývkou to dnes při výběru lůžkovin nekončí. Svou oblíbenou starou matraci můžete vylepšit topperem vyrovnávajícím všechny její nerovnosti nebo třeba podložkou s přírodní úpravou Greenfirst. Tu jsme vytvořili speciálně pro zákazníky, které trápí nespavost a bolesti hlavy. Provoní vám celou postel a zklidní mysl.