Předsevzetí trochu jinak

1. KVALITNÍ SPÁNEK

Ponocování není určitě nikomu cizí. Občas doháníme pracovní či domácí resty a do postelí se dobelháme s vědomím, že za pár hodin musíme být opět funkční. Kdo funguje na tomto principu každičký den, koleduje si o zdravotní potíže a totální vyčerpání.

Přidejte spánek ke svému novoročnímu seznamu a snažte se rozvrhnout svůj den vždy tak, abyste se do postele dostali včas a vychutnali si potřebný spánek. Za pár dní můžete sledovat pozitivní  změny. Nejen, že si nebudete připadat vyčerpaně, ale dostatečný spánek zvýší i vaši pracovní výkonnost.

Dejte si také záležet na tom, aby byl váš spánek kvalitní. Převalujte se v noci ze strany na stranu? Máte dostatečně teplou přikrývku? Nebolí vás záda? Popřemýšlejte, jestli vám něco schází či nevyhovuje a změnu učiňte co nejdříve.

2. SEBEVZDĚLÁVÁNÍ

Toužíte se naučit něco nového nebo třeba jen doplnit a aktualizovat své stávající informace k tématu, o které se zajímáte? Máte doma několik nepřečtených knih, které se chystáte s radostí přečíst, ale ještě stále jste si na ně nenašli čas?

Jestli jste si během loňského roku nenašli čas na své oblíbené činnosti, je nejvyšší čas udělat si čas. :-) Obohatíte se novými informacemi, které vám nejen prospějí, ale také vytrhnou ze zaběhnutého stereotypu. Tak směle do toho! Strávený čas v tomto případě nebude nikdy promarněný.

3. DÁREČEK

Předsevzetí, které určitě rádi dodržíte. Nadělte si například každý měsíc malý dáreček, jako odměnu za splnění svých novoročních cílů.

V případě předchozího předsevzetí sebevzdělávání si můžete postupně pořídit například nové knihy nebo absolvovat jednodenní kurz.

V případě předsevzetí kvalitního spánku si můžete dopřát jednou za čas třeba nové povlečení, anatomický polštář nebo pěkné prostěradlo. Jednoduše řečeno vše, co zpříjemní pobyt v posteli a zdokonalí váš spánek.