Řešení nočního pocení.

Tomáš už se nechtěl probouzet v mokrém pyžamu

Spojil se s námi IT manažer Tomáš, kterého trápilo časté pocení ve spánku. „Noční pocení řeším už několik let. Chci se zbavit mokrého pyžama a stresu ze spánku,“ řekl nám a my jsme hned začali hledat řešení. Nejdříve jsme však museli zvážit, jaká je příčina jeho nočního pocení a zda za ním není nějaký zdravotní problém. 

Příčiny nočního pocení mohou být totiž různé:

  • Obecně může za noční pocení nejčastěji užívání léků, vysoká míra stresu a různé poruchy jako například apnoe, diabetes či potíže se štítnou žlázou. 
  • Další obvyklý problém může být alkoholismus. 
  • U žen potom navíc menstruace, těhotenství nebo menopauza. 

A jak je to u Tomáše?

“Nemám žádné zdravotní potíže. Prostě se hodně potím a nikdo neví proč. Zkusil jsem celou noc větrat, což v teplých měsících stejně moc nepomůže a v zimě je to už moc. Dokonce jsem zkusil i klimatizaci, ale z toho jsem měl akorát rýmu.“ Takže u Tomáše nebudeme řešit zdravotní problémy, příčina musí být jinde. 

Nejčastější příčina nočního pocení je nevhodný materiál

Dle našich zkušeností může za noční pocení nejčastěji matrace, peřina, polštář a povlečení. Spoustě lidí nevyhovují materiály, ze kterých se peřiny a povlečení vyrábí. U Tomáše to není jinak:

„Vyzkoušel jsem peřiny z dutého vlákna, péřové peřiny, různé mixy polyesteru s dalšími materiály a nic nepomohlo.“ Byl překvapený, když jsme mu nabídli řešení s obsahem konopí. To je totiž pro regulaci tělesné teploty nejúčinnější. Nikoliv však vnitřně, ale jako součást materiálu peřiny a polštáře.

Proč je konopné vlákno ideálním řešením?

Konopná vlákna velmi dobře sají vlhkost, nezpůsobují žádné alergie, omezují vznik plísní a mají antibakteriální vlastnosti. O perfektní cirkulaci vzduchu v polštáři Climafit se pak stará klimatizační mřížka, která je našita kolem celého obvodu. Nadměrnému pocení je tak konec.

Tomáše to však hned nepřesvědčilo: „Upřímně jsem dost skeptický. Konopí dělá lidem radost, tlumí bolesti u různých nemocí a má fajn účinky na pleť. Ale jako součást peřiny a polštáře? Už jsem zoufalý, takže jsem ochotný zkusit cokoliv.“ V tu chvíli od nás dostal přikrývku a polštář z naší série Climafit a k tomu povlečení ze 100% egyptské bavlny. To je podle nás lék na noční pocení číslo jedna.

Tomáš se nám svěřil, že když večer uléhal do peřin, měl zvláštní pocit. „Cítil jsem mix nedůvěry a zároveň naděje, že se konečně vyspím. Ale nechtěl jsem být příliš optimistický. Zklamal jsem se už tolikrát.“

Jaký měl Tomáš z řady Climafit dojem?

Ráno se nám svěřil: „Tak tohle jsem vážně nečekal. Jasně, jsem trochu vlhký, ale rozhodně ne mokrý. Vyspal jsem se nejlépe za x let. Přitom teplota v pokoji byla stejná jako obvykle, nedělal jsem během dne nic jinak. Všechno úplně stejně a přitom takové zlepšení.“ Tomáš pro tuto noc použil deku a polštář Climafit s obsahem konopí. Povlečení měl z dlouhovláknité česané egyptské 100% bavlny, která podpořila účinek konopí v peřině a polštáři.

Tomáš pokračoval :“Dneska můžete koupit spousty typů peřin ve velkých obchodech, ale nikdo vám moc neporadí, co je pro vás to nejlepší. Až PiCaSo-M.cz mi uměli poradit a ukázali mi materiál, který by mě nikdy nenapadl jako vhodný pro řešení mého problému. Už se těším, až se zase konečně dobře vyspím ne jednu noc, ale každou noc.“