Zaujaly vás na zahraniční dovolené v hotelovém pokoji nezvykle vysoké postele s masivním spodním rámem? Pak jsme asi spali na kontinentální posteli. Tuto luxusní záležitost už začínají objevovat i Češi a baví je čím dál víc: vždyť kdo by se nechtěl vyspat jako v pětihvězdičkovém hotelu každý den?

Tajemství se skrývá ve 3 vrstvách

Kontinentální postel odlišíte od ostatních už na první pohled díky její nezvyklé výšce. Tu oceníte hlavně při vstávání - tak dobře se vám ještě z postele nezvedalo.

Výjimečnost kontinentální postele spočívá i v konstrukci. Postel se skládá ze dvou matrací a spodní konstrukce ukryté v rámu:

1. TOPPER

Vrchní matrace neboli topper má za úkol zajistit měkkost postele a zároveň pružnost a je jen na vás, jestli si vyberete pěnový topper nebo třeba topper z ovčí vlny, který se hodí pro revmatiky.


2. NOSNÁ MATRACE

V další vrstvě na vás čeká několikavrstvá nosná matrace. Jejím úkolem je zajistit rovnoměrné rozložení tlaku a také podpírat tělo a především páteř. Díky matraci je kontinentální postel dostatečně tuhá a zajišťuje také přenášení tlaku těla na spodní nosnou konstrukci postele.

3. KONSTRUKCE S RÁMEM

Poslední částí postele je spodní nosná konstrukce neboli boxspring. Z něj na první pohled vidíte vnější masivní rám, ale nenechte se zmýlit: uvnitř se skrývá třeba dřevěný rošt a systém pružin. Právě díky nim má kontinentální postel výborné ortopedické vlastnosti: každá pružina totiž reaguje na tělo zvlášť. Pohyb pružin zajišťuje také odvětrávání postele.

Luxus, který vás dostane

Kontinentální postel je trendem 21. století, který k nám zavítal z USA, jejíž domimance spočívá ve vysokém komfortu díky vyšší výšce boxspringu a také modernímu designu, který si zákazník volí na míru, od čela až po nožičky postele. Z naší nabídky si můžete například vybrat béžovou variantu kontinentální postele Spirit Mayor.

Zjistěte v Brně, zač je toho loket

1. září vyrazí školáci znovu do lavic a Brno zažije postelový převrat. Kontinentální postele si totiž budete moci prohlédnout a vyzkoušet v naší nově otevřené prodejně a showroomu PiCaSo. Dorazte také zažít absolutní pohodlí na vlastní kůži!