Pořídili jste si nedávno novou matraci či postel, ale bolesti hlavy a krční páteře vás provází dál, pokud ano nadešel ten správný čas popřemýšlet nad výběrem kvalitního a správného polštáře právě pro vás.

 

Základní chyba, které se dopouští nespočet zákazníků je pořízení velkého polštáře 70 x 90 cm, tento rozměr není však vhodný pro většinu lidí. Zákazníci se při tomto větším rozměru polštáře dopouští jedné podstatné chyby a to té, že tento velký polštář při spánku nekončí těsně u ramen, jelikož polštář by měl především sloužit jako podpora hlavy a krku, ale většina lidí ho má položený až pod zády v oblasti lopatek, leží tedy 1/3 těla na polštáři, což pak působí jako spouštěč bolesti za krkem a hlavy.

Je tedy vekou mýlkou, že kvalitní spánek nám dopřeje pouze správná matrace a postel, důležitým elementem je i správný výběr polštáře a to především jeho správný rozměr a kvalita vnitřní náplně. Doporučujeme většině zákazníků tedy vybírat spíše menší podlouhlejší polštáře o rozměrech např. 50 x 70 cm, pak už stačí jen snít a bolesti hlavy, krční páteře budou minulostí.

Z hlediska funkce a hygienické údržby bychom jako vhodnou náplň doporučili tzv. syntetické kuličky, kterými jsou opatřeny všechny naše polštáře PiCaSo, jelikož tyto kuličky plně nahrazují funkci peří, lze je prát na 60°C v pračce (při této teplotě hynou roztoči), nevytváří shluky na jedné straně polštáře jako např. polyuretanová pěna (polyur. pěna se brzy deformuje). Polštář ze syntetických kuliček se dobře natřásá a je příjemný pro každodenní ulehnutí, nezadržuje vlhkost a snadno vysychá. Pokud je polštář opatřen bočním zipem, můžete si bez problémů sami regulovat množství náplně, pokud máte rádi méně naplněné polštáře pro spánek na břiše.

Připravili jsme pro vás tři drahocenné rady:

  • Pro spáče na břiše je vhodná nižší hmotnost polštáře cca 1000 g.
  • Pro ty, kteří nejradši spí na boku, je vhodná střední hmotnost polštáře cca 1100 g.
  • Pro spaní na zádech doporučujeme nejvyšší hmotnost polštáře 1200 g.