Pořídili jste si nedávno novou matraci či postel, ale bolesti hlavy a krční páteře vás provází dál, pokud ano nadešel ten správný čas popřemýšlet nad výběrem kvalitního a správného polštáře právě pro vás.

 

Základní chyba, které se dopouští nespočet zákazníků je pořízení velkého polštáře 70 x 90 cm, tento rozměr není však vhodný pro většinu lidí. Zákazníci se při tomto větším rozměru polštáře dopouští jedné podstatné chyby a to té, že tento velký polštář při spánku nekončí těsně u ramen, jelikož polštář by měl především sloužit jako podpora hlavy a krku, ale většina lidí ho má položený až pod zády v oblasti lopatek, leží tedy 1/3 těla na polštáři, což pak působí jako spouštěč bolesti za krkem a hlavy.

Je tedy vekou mýlkou, že kvalitní spánek nám dopřeje pouze správná matrace a postel, důležitým elementem je i správný výběr polštáře a to především jeho správný rozměr a kvalita vnitřní náplně. Doporučujeme většině zákazníků tedy vybírat spíše menší podlouhlejší polštáře o rozměrech např. 50 x 70 cm, pak už stačí jen snít a bolesti hlavy, krční páteře budou minulostí.Vysvětlení pojmů variant polštářů bez zipu, zip a zip+vak:

 • bez zipu - polštář nemá boční zip, nejde u něj regulovat vnitřní náplň a tudíž není možné prát samostatně povlak polštáře, polštář má tak o něco nižší životnost, ale je zpravidla nejlevnější.
 • zip - u polštáře je boční zip, díky nemuž lze regulovat vnitřní náplň, vnitřní náplň ale není uložena v samostatném vaku, pokud budete chtít prát pouze samotný povlak polštáře, musíte si sami náplň do nečeho před praním uložit, aby se zbytečně neničila praním.
 • zip+vak - nejprodávěnější varianta polštáře s nejdelší životností, polštář má boční zip a vnitřní náplň je uložena ještě v samostatném vnitřním vaku se zipem. Můžete prát tedy jen vnější povlak polštáře, čímž se výrazně prodlužuje životnost polštáře.

Z hlediska funkce a hygienické údržby bychom jako vhodnou náplň doporučili tzv. syntetické kuličky, kterými jsou opatřeny všechny naše polštáře PiCaSo, jelikož tyto kuličky plně nahrazují funkci peří, lze je prát na 60°C v pračce (při této teplotě hynou roztoči), nevytváří shluky na jedné straně polštáře jako např. polyuretanová pěna (polyur. pěna se brzy deformuje). Polštář ze syntetických kuliček se dobře natřásá a je příjemný pro každodenní ulehnutí, nezadržuje vlhkost a snadno vysychá. Pokud je polštář opatřen bočním zipem, můžete si bez problémů sami regulovat množství náplně, pokud máte rádi méně naplněné polštáře pro spánek na břiše.

Připravili jsme pro vás tři drahocenné rady:

 • Pro spáče na břiše je vhodná nižší hmotnost polštáře cca 1000 g.
 • Pro ty, kteří nejradši spí na boku, je vhodná střední hmotnost polštáře cca 1100 g.
 • Pro spaní na zádech doporučujeme nejvyšší hmotnost polštáře 1200 g.

Z hlediska povrchového materiálu:

 • polyester - nejekonomičtější, dobře poddajný materiál s dlouho životností, méně prodyšný.
 • bavlna - dražší přírodní materiál, s dobrou prodyšností.
 • směs bavlny a polyesteru - pevný materiál s možností vyvářky, pocitově hrubší, ale prodyšnější ve srovnaní se 100% polyesterem.

Z hlediska funkčnosti:

 • polštáře z dutého vlákna - běžné polštáře, kde je široká škála materiálů, vlastnostní a rozměrů, vybere si každý.
 • anatomické polštáře - z paměťové (visco) pěny, které se přizpůsobují krční páteři zahříváním, pro náročnější klienty. Mají různé funkce např. - s chladivým efektem (anatomický polštář Climaactive Cool), s masážním efektem (anatomický polštář Memory Cube) nebo s nastavitelnou výškou (Sanasleep).
 • zdravotní polštáře - pro náročně spáče, kteří preferují kombinaci klasického polštáře a anatomického (paměťového), u kterého si budou moct nastavit výšku polštáře podle své potřeby. Nejprovánajším polštářem této kategorie je polštář Mirabell Visco.
 • péřové polštáře - jsou specifická kategorie, pro velmi náročné zákazníky, kteří hledají oporu a současně jemnost. Tento požadavek dokáže splnit pouze prachové peří s kombinací klasického peří, kdy prachové peří zajistí onu jemnost a peří v jádru polštáře dostatečnou oporu. Péřové polštáře jsou buď jednokomorové nebo tří komorové. U jednokomorového péřového polštáře je smíchano prachové peří s klasickým peřím v jednom vaku. U tříkomorového polštáře je jádro (vnitřní komora) plněna peřím a dvě vnější komory jsou naplněny prachovým peřím, který dodá polštáři tu vytouženou jemnost. Z tohoto sortimentu je nejvíce oblíbený polštář Charmbed Habit.

Pokud Vám nebude vyhovovat výška polštáře, můžete si dokoupit samostatně náplň navíc zde.