Výběr správného kvalitního roštu pod matraci je základem zdravého spánku. Nejen kvalitní matrace, ale i rošť přispěje k lepší opoře vašeho těla během odpočinku a zahraňuje přílišnému namáhání páteře. Pokud jste se rozhodly pořídit si novou matraci a rám ke zkvalitnění vašeho spánku, nezapomeňte pečlivě vybrat také váš nový rošt.

V dnešní době je většina roštů tzv. lamelových, které se skládají z množství vedle sebe položených lamel. Tento druh roštu se přesně uzpůsobí tvaru konkrétního lidského těla a přináší mu inteligentní podporu.

Mezi standartní lamelové rošty patří pevné rošty laťové. Modernější lamelové rošty jsou pak opatřeny odpruženými lamelami, které se přizpůsobí tlaku lidského těla a prohnout se potřebným směrem.

Nejluxusnějším typem roštů jsou lamelové polohovatelné rošty, u nichž lze nastavit výška a poloha. V posteli s polohovatelných roštem se nejenom dobře spí, ale i sedí – čte, sleduje televize apod. Elektricky polohovatelné lamelové rošty zajišťují ještě větší komfort uživatele a jsou vhodné například pro jedince upoutané na lůžko, nebo starší osoby. Pomocí tlačítek se snadno nastaví požadovaná poloha matrace a uživatel se přitom nemusí zvedat z lůžka.

Při výběru roštu je potřeba zohlednit výběr matrace, ne všechny typy matrací a roštů jsou kompatibilní. Některé matrace například nejsou natolik ohybatelné, aby mohli korespondovat s polohovatelným roštem.

Správně zvolený lamelový rošt přispěje k vašemu kvalitnějšímu odpočinku. Pro zákazníky, kteří mají problémy se zády, nebo jen chtějí zdravěji spát, se vyplatí pořídit si rošt s odpruženými lamelami. Lidé, kteří tráví rádi v posteli více času i mimo spánek, se mohou zamyslet nad koupí polohovatelného roštu, který je velmi pohodlný, pokud si chceme v posteli jen tak posedět nebo zalenošit. Elektricky polohovatelný rošt se pro osoby s menší pohyblivostí, které tráví v posteli více času a mohou stisknutím tlačítka změnit polohu roštu a tím ulevit dlouhodobě namáhaným zádům.